Esaretin Bedeli

METHBOX.COM a ücretsiz üye olarak reklamları kapatıp indirme hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu ipden giriş yapılmadığından max indirme hızı 0.3 MB/s dir.
Etiketler:
Esaretin Bedeli 1994 TORRENT İNDİR

1080p HD İndir

TÜRKÇE ALT YAZILI

 

 

 

 

 

Esaretin Bedeli, 1982 Stephen King romanı Rita Hayworth ve Shawshank Redemption‘a dayanan Frank Darabont tarafından yazılan ve yönetilen bir 1994 Amerikan dram filmi. Masumiyet iddialarına rağmen eşi ve sevgilisinin öldürülmesi için Shawshank Hapishanesinde ömür boyu hapis cezası alan bankacı Andy Dufresne’nin (Tim Robbins) hikayesini anlatıyor. Takip eden yirmi yıl boyunca, bir mahkum kaçakçı, kaçakçı Ellis “Red” Redding (Morgan Freeman) ile arkadaş olacak ve cezaevi müdürü Samuel Norton (Bob Gunton) tarafından yönetilen bir kara para aklama operasyonunda etkili oldu. William Sadler, Clancy Brown, Gil Körük ve James Whitmore rolleri destekliyor.

Darabont, 1987’de King’in öyküsüne film haklarını satın aldı, ancak sekiz haftalık bir süre boyunca senaryoyu yazdığı zaman, gelişim beş yıl geçene kadar başlamadı. Senaryosunu Castle Rock Entertainment film stüdyosuna gönderdikten iki hafta sonra Darabont, Ocak 1993’te prodüksiyona başlayan Shawshank Redemption’u üretmek için 25 milyon dolarlık bir bütçe sağladı. Film Maine’de ayarlanmışken, ana fotoğrafçılık Haziran’dan başlıyordu. Ağustos 1993 neredeyse tamamen Ohio State Mansfield, Ohio State Reformatory adli hapis cezası olarak hizmet vermektedir. Proje, Tom Hanks, Tom Cruise ve Kevin Costner gibi liderlik rollerinin birçok yıldızını çekti. Thomas Newman filmin notunu verdi.

The Shawshank Redemption, özellikle hikayesi ve Robbins ve Freeman’ın performansları için serbest bırakılmasıyla ilgili olumlu yorumlar alırken, ilk tiyatro oyunlarında sadece 16 milyon dolar kazanan bir gişe hastasıydı. Pulp Fiction ve Forrest Gump gibi filmlerin rekabeti, hapishane filmlerinin genel popülerliği, kadın karakterlerin eksikliği ve hatta izleyicileri kafa karıştırıcı olarak nitelendirilen başlık bile dahil olmak üzere o zamandaki başarısızlığı için birçok neden öne sürüldü. Öyle olsa da, yedi Akademi Ödülü adaylığı da dahil olmak üzere birden fazla ödül adaylığı almaya başladı ve uluslararası ödüllerle birlikte filmin gişe rekorunu 58,3 milyon dolara yükselten teatral bir yeniden serbest bırakıldı.

 

 

 

 

 

  • Dosya Boyutu: 1.6 GB
  • Süre: 2 Saat 22 DAKİKA
  • Dil: TÜRKÇE ALT YAZILI
  • Konu: Drama
  • Kalite: 1080p BLURAY
  • Yapım: 1994
  • IMDb: 9.3

 

 

 

 

Esaretin Bedeli 1080p TORRENT İNDİR
 

TR ALT YAZI DOSYASI

ALTERNATİF/DİREK İNDİR
 

REKLAMLARI KAPATMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE GİRİŞİ YAPIN.


8
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.
4 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
4 Yorum yazarları
volkanaysegulezCann1Liquid Science Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Lawrence
Üye
Lawrence

Güzel bir film indirmeye değer 😅

Good William
Üye
Good William

Heisenberg hızlı iniyor 🤭

Mr. Lucky
Üye
Mr. Lucky

güzel gibi duruyor reyiz

Roadspike
Üye
Roadspike

😉 😉 😉

volkan
Üye
volkan

efsane torrentler paylaşıyorsunuz

aysegulez
Üye
aysegulez

güzel torrentler ekliyorsunuz

Cann1
Üye
Cann1

torrent hızlı iniyor sağolun

Liquid Science
Üye
Liquid Science

torrentleriniz efsane