Sıkça Sorulan Sorular

 • Genel

 • METHBOX.com Nedir?

  METHBOX.com, alanının uzmanları tarafından kurulan ve yine bu uzmanlar tarafından yönetilen bir torrent paylaşım platformudur. METHBOX.com ağırlıklı olarak torrent oyun, torrent dizi ve torrent filmleri takipçilerine ücretsiz bir şekilde indirmeleri için bu tarz paylaşımlar yapmaktadır.

 • METHBOX'a Neden üye olmalıyım?

  METHBOX üzerinden ziyaretçilerde üyeler gibi torrent indirebilir ancak üye olmayan kullanıcıların indirme hız sınırına limit getirilmektedir. Buna ek olarak üye olanlar platformda reklam görmeden gezinti yapabilir, reklam dosyalarını indirmeden torrent indirebilirler. Üstelik METHBOX.com'a üye olmak ücretsizdir!

 • METHBOX.com'da paylaşım yapabilir miyim?

  METHBOX.com'a üye olduktan sonra forum bölümü üzerinden torrent paylaşımları yapabilirsiniz.

 • METHBOX.com'da istekte bulunabilir miyim?

  Evet! Geçerli isteklerin mümkün olan en kısa sürede ekleneceğinden emin olabilirsiniz. İstekte bulunmak için bu adresi ziyaret edin: https://www.methbox.com/istek/

 • Torrent Oyunlar

 • Torrent Oyunu Nasıl İndirebilirim?

  Geçerli konu içerisinden torrent uzantılı dosyayı indirdikten sonra eğer bir Setup dosyası mevcut ise direk tıklayarak kuruluma geçebilirsiniz. Eğer Setup dosyası yok ve bir iso uzantılı dosya mevcut ise, iso uzantılı dosyayı Daemon Tools gibi bir kalıp dosyası açma programıyla açıp içindeki setup dosyası üzerinden kurulumu başlatmalısınız.

 • CODEX, SKIDROW, PLAZA Gibi İfadeler Nedir?

  İndirdiğiniz dosyanın içinde SKIDROW, RELOADED, Fairlight(FLT), Razor1911, CRACK vb bir klasör vardır. Bu klasör içindeki dosyaları oyunun kurulduğu klasörün içine atıp, değiştir tıklayacaksınız. Değiştirsin mi yazısının gelmesi önemli doğru yere attığınızı anlamak için. Atacağınız yeri bilmiyorsanız masaüstüne gelen oyununun kısayoluna sağ tıklayıp, “Dosya konumunu aç” deyin ve dosyaları oraya yapıştırın

 • Uygulama Düzgün Başlatılamadı Hatasını Nasıl Çözebilirim?

  Antivirüsler crack dosyalarını silebiliyor. Antivirüs kapatıp tekrar crack yapın ve yönetici olarak çalıştırın. Eksik program olabilir. Araçlar menüsünden programları kurun. Crack hatalı olabilir, crackfix var ise onu atın.

 • Torrent Filmler

 • Torrent Filmler Türkçe Dublajlı mı?

  Eğer paylaştığımız torrent film Türkçe dublajlı ise, Türkçe Dubaljı filmin içine gömdükten sonra indirmeye açıyoruz. Yani herhangibir extra ses dosyası indirmenize gerek yoktur. Eğer film Türkçe dublajlı ise konuda belirterek indirme linkini ekliyoruz.

 • Türkçe Alt Yazıyı Filme Nasıl Eklerim?

  İndirdiğiniz film dosyalarını oynatabilmek ve altyazı ekleme gibi işlemleri kolayca halledebilmek için güçlü bir video oynatıcıya ihtiyacınız vardır. Tavsiyemiz olan VLC Player'i kendi sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. VLC Player ile filmi açtıktan sonra, indirdiğiniz altyazıyı filmin üzerine süreklemeniz yeterlidir.

 • Birçok Alt Yazı Mevcut Hangisini İndirmeliyim?

  İndirdiğiniz alt yazının filmle uygun olması için, film dosyasının adındaki özellikleri taşıyor olması lazım. Örnek olarak indirdiğiniz film dosyasının adı şu şekilde ise: "ABC Filmi [1080p] [WEBRip]" altyazı sitesinden 1080p ve WEBRip olan altyazıyı indirmeniz gerekmektedir.

 • İndirdiğim Filmi Alt Yazılı Olarak Televizyonda Nasıl İzlerim?

  USB belleğin içine bir klasör oluşturun. Filmi ve altyazıyı bu klasörün içine atın. Filmin ve altyazının adını değiştirerek ikisini de adını aynı yapın. Örnek olarak abc.mp4 ve abc.sub . Filmi oynattığınızda altyazı otomatik olarak açılacaktır.

 • Torrent Diziler

 • Torrent Diziler Sezon Olarak mı Bölüm Olarak mı Paylaşılıyor?

  Eğer dizi sezonu tamamlamamış ise bölümler halinde paylaşılıyor. Dİzi sezonu tamamladıysa sezonlar halinde paylaşılıyor. Dizi bir kaç sezonu tamamlamış ise BOX SET halinde paylaşılıyor.

 • Sezon Olarak Paylaşılan Diziyi Nasıl Bölümler Halinde İndirebilirim?

  Sezonun torrent dosyasını indirdikten sonra, torrent dosyasına tıklayarak istemciniz üzerinde açın. Açtıktan sonra Sezonun Boyutu, İçindeki Bölümler gibi bilgileri içeren bir ekran gelecek. Bu ekrandan indirmek istediğiniz bölümleri seçerek, bölüm bölüm indirebilirsiniz.

 • Toplu Sezon Olarak Paylaşılan Torrent Dizilerin Sezonlarını Nasıl Tek Tek İndirebilirim?

  Eğer bir dizi bir kaç sezon halinde BOX SET olarak toplu paylaşıldıysa (örnek olarak: ABC Dizisi 1-4.SEZON) her sezonun torrent dosyası ayrı ayrı olarak eklenip arşiv haline getirilmiş olabilir. Konu üzerinden indirme linkine tıkladığınızda bu arşiv dosyası inecek ve içinden indirmek istediğiniz sezonu tıklayıp indirebileceksiniz. Eğer tek bir torrent dosyası içinde bir çok sezon olarak paylaşıldıysa, torrent istemciniz ile torrent dosyasını açarak indirme başlamadan hemen önce indirmek istediğiniz sezonları işaretleyebilirsiniz. Bu sayede BOX SET içinden istediğiniz sezonları indirebilirsiniz.

 • Torrent Terimleri

 • Torrent

  Bir sunucudan bağımsız şekilde insanların birbirleriyle dosya takas etmek için kullandığı sisteme verilen isimdir. türkçe’de sel manasına gelir. torrent ile paylaşılan dosyalar sel gibi büyür ve internette yayılır, bu yayılmanın önüne geçebilecek biri yoktur çünkü torrentler tek bir sunucuda var olmaz milyonlarca torrent kullanıcısının bilgisayarında yer alırlar.

 • Seed ve Seeder

  Türkçeye tohum ya da beslemek olarak çevirilebilir. eğer bir torrenti indirdikten sonra silmediyseniz bilgisayarınız internetinizi kullanarak o torrent dosyalarını başka indirenlere gönderir, buna seed etmek denir. bir torrent dosyası indirilirken ya da indirdikten sonra seed edilebilir. seed etmek internetinizin upload hızı ile bağlantılıdır.

 • Rip

  Buray diskleri ya da dvdleri dijital ortama uygun hale getirmeye riplemek denir. bir dosyayı boyuttan tasarruf edebilmek için sıkıştırmakta riplemek olarak adlandırılabilir.

 • Repack

  Yeniden paketleme manasına gelir. daha çok oyun torrentlerinde görülür. repack edilmiş bir oyun normaline göre çok daha düşük bir boyuta sahip olur. repackler içerik bakımından eksik değildir, herhangi bir şey çıkarılmamıştır. yalnızca sıkıştırılma yapışmış vaziyettedir. film ya da dizilerde ise bir grup hatalı bir torrent paylaşmış ise bu hataları giderip yeni bir versiyon yayınlar ve buna repack etiketini koyar.

 • mkv

  Adını matruşka bebeklerden alır. açılımı matroska video streamdir. torrent piyasasında en çok kullanılan video formatıdır. bunun nedeni aynı boyuttaki diğer formatlara göre çok daha iyi bir görüntü sunar, içinde birden fazla ses ya da altyazı dosyası barındırabilir.

 • x264/h264

  Görüntü akışını günümüz standartlarında çözümlemek için yazılmış bir yazılım kütüphanesidir. televizyonlar, kameralar ve video oynatıcıları için en uygun encode biçimidir.

 • Bluray

  Çok kaliteli videoların hazırlanıp dağıtılması için kullanılan bir teknolojidir. ham blurayler 100gb’a kadar dosya boyutuna sahip olabilir. bluray torrentler orijinal bluray disklerden alınır.

 • Webrip

  Webden indirilen bir videonun riplenmesi ile elde edilen torrent türüdür. web-dl’ye göre boyutu ve kalitesi düşük olabilir.

 • HDCAM

  Genellikle sinema çekimleri gibi korsan olarak yapılan çekimlere verilen isimdir. Görüntü ve ses kalitesi oldukça düşüktür.

 • Diğer Sorular

 • İndirme İşlemi Tamamlandıktan Sonra Torrenti Kapatmalı mıyım?

  Torrent indirme mantığı işlere ve seed'lere dayandığından indirme işlemi tamamlandıktan sonra torrenti kapatmamak gerekir. Cihazınız üzerinden seed yapılacağından dolayı seed ne kadar kaliteliyse kullanıcıların o dosyayı indirme kalitesi o kadar iyidir.

 • İndirdiğim Filmlerden Oyunlardan veya Dizilerden Virüs Bulaşabilir mi?

  Film veya dizilerden bilgisayarınıza virüs bulaşması günümüz teknolojilerinde son derece düşüktür. Kendinizi güvene almak için film veya diziyi indirmeden önce sadece film veya dizi dosyasını seçerek indirmeyi başlatmalısınız. Oyun dosyalarında ise kurulumu yapmadan önce ana klasörü "crack dosyalarını değil" virüs kontrolünden geçirin.

 • Torrent Dosya İndirmek Suç mu?

  Torrent dosya indirmek ülkemiz kanunlarına göre suç değildir. Burada önemli olan nokta, indirdiğiniz ana dosyanın bir suç unsuru teşkil edip etmemesidir. Torrent ile umuma açılmış bir filmi indirmek suç değilken, torrent ile gizli hükümet belgelerini indirmek suçtur.

 • METHBOX.com Ücretli mi?

  METHBOX.com üzerinden dosya indirmek veya üye olmak için herhangibir ücret ödemenize gerek yoktur.

Close


16
0
Aklınıza takılan bir şey mi var? Hemen yorum yapın...x