Forrest Gump

METHBOX.COM a ücretsiz üye olarak reklamları kapatıp indirme hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu ipden giriş yapılmadığından max indirme hızı 0.3 MB/s dir.
Etiketler:Forrest Gump TORRENT FİLM İNDİR

1080p HD İndir

TÜRKÇE ALT YAZILI

 

Forrest Gump 1080p Torrent

Forrest Gump 1080p Torrent

 

 

film-konusu

 

 

Forrest Gump, Winston Groom tarafından aynı adlı 1986 romanına dayanan 1994 Amerikan komedi-drama filmi. Robert Zemeckis tarafından yönetildi ve Eric Roth tarafından yazıldı. Filmde Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson ve Sally Field yer alıyor. Hikaye, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 20. yüzyılda çeşitli tanımlayıcı tarihi olaylara tanık olan, Alabama’dan gelen yavaş, ama iyi kalpli, gönülsüz bir insan olan Forrest Gump (Hanks) ‘ın yaşamında birkaç on yılı anlatıyor.

Film esasen romandan farklı. Ana fotoğrafçılık 1993 yılının sonlarında, özellikle Gürcistan, Kuzey Carolina ve Güney Carolina’da gerçekleşti. Hanks’ı arşivlenmiş görüntülere dahil etmek ve diğer sahneleri geliştirmek için geniş görsel efektler kullanıldı. Film müziği, filmde görülen farklı dönemleri yansıtan şarkılar içeriyor.

6 Temmuz 1994’te Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan Forrest Gump, Zemeckis’in yönlendirmesi, Hanks’ın performansı, görsel efektler ve senaryo için olumlu eleştiriler aldı. Film gişede büyük bir başarıydı; o yıl yayınlanan Kuzey Amerika’daki en iyi film oldu ve tiyatrosu boyunca dünya çapında 677 milyon ABD dolarını kazandı. 1994’te ikinci en yüksek hasılat filmi oldu. Film, 12 milyonun üzerinde kopya sattı. Forrest Gump, En İyi Resim, En İyi Yönetmen, Hanks için En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Uyarlanmış Senaryo, En İyi Görsel Efekt ve En İyi Film Düzenleme dalında Akademi Ödüllerini kazandı. Altın Küre, Halkın Seçimi Ödülleri ve Genç Sanatçı Ödülleri de dahil olmak üzere birçok ödül ve adaylık kazandı.

Kahraman ve filmin politik sembolizminden farklı yorumlar yapılmıştır. 1996’da, Bubba Gump Shrimp Company adlı filme dayanan bir restoran açıldı ve o zamandan beri dünya çapındaki yerlere genişledi. Kongre Kütüphanesi, 2011’de Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Kayıtları’nda koruma filmini “kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli” olarak seçti.

 

 

FILM TRAILER

Forrest Gump Fragman

 

 

 

  • Dosya Boyutu: 1.9 GB

 

  • Süre: 2 Saat 22 DAKİKA

 

  • Dil: TÜRKÇE ALT YAZILI

 

  • Konu: Drama – Romantik

 

  • Kalite: 1080p

 

  • Yapım: 1994

 

  • IMDb: 8.8

 

gorseller

 

 

İNDİRME LİNKLERİ

 

Forrest Gump 1080p TORRENT İNDİR
 

TR ALT YAZI DOSYASI

REKLAMLARI KAPATMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE GİRİŞİ YAPIN.