Haftanın Oyunu God Of War

METHBOX.COM a ücretsiz üye olarak reklamları kapatıp indirme hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu ipden giriş yapılmadığından max indirme hızı 0.3 MB/s dir.
Etiketler:
Haftanın oyununu seçmek oyun dünyasının geldiği noktaya bakınca dünyanın en zor işi olabiliyor. 2018 Senesi oyun severler için oldukça dolu dolu muazzam bir yıl olarak geçti. 2017’nin sonlarında Assains Creed Origins’in çıkışıyla beraber oyun severler 2017’nin verimsiz havasından biraz kurtulmuştu. 2018 Yılında ise oyun dünyası kendini bambaşka bir yere çekti bunu sadece çıkmış oyunlara bakarak değil geriye kalan aylarda çıkacak oyunlara bakarak da söyleyebiliriz. Bu denli bir şölenin içinden ise seçim yapmak oldukça zor oluyor. Son ana kadar haftanın oyunu potasında duran oyunlar ise şunlar oldu;

 

  • God Of War – A Way Out
  • Far Cry 5 – Red Dead Redemption
  • Detroit: Become Human – Sea Of Thieves

 

Bu listedeki oyunlar şüphesiz 2018 yılında oyun severlere farklı tecrübeler sunmayı başardı. Eşsiz hikayesi ve oynanışı ile Detroit: Become Human fark yaratsa bile mitoloji bir kere daha kazandı. Far Cry 5 ise son ana kadar şansını zorlamış olsa bile serinin başladığı günden beri topladığı ödüllere bakarak ona negatif ayrımcılık uyguladık. Sea Of Thieves eşsiz bir oyun tecrübesi sunsa bile kullanıcılara kendini bir türlü sevdirmeyi tam anlamıyla başaramadı. Mitolojinin oyun dünyasıyla eşsiz birleşimi noktasında ise God Of War’ı haftanın oyunu olarak belirledik.

God Of War Oyun Severlere Ne Sunuyor?

God Of War bize ne sunuyor denildiği anda akıllara Kratos geliyor olmalı. İskandinav Mitolojisinin önemli ismi Kratos God Of War oyununu oynarken bizim karakterimiz oluyor. Kratos gibi bir karakteri yönlendiriyor olmak ise oyunu bambaşka bir deneyim haline getiriyor. Kratos karakterinin İskandinav mitolojisinde hikayesini biliyorsanız oyun bu hikayeye oldukça benzerlik göstererek ilerliyor. Kratos’un hikayesini bilmiyorsanız ve oyuna araştırmadan başlamışsanız hikaye ilerlerken kendinizi İskandinav mitolojisi hakkında bilgi sahibi bulmuş olacaksınız.

Kratos üzerinde ki öfkeyi üzerinden bir türlü atamayan bir karakter. Oyun boyunca Kratosun karakter değişimine ise yakından takip ederek eşsiz bir tecrübe yaşıyorsunuz. Kratos hikaye sırasında bütün objektifliğiyle oyun severlere sunularak oyun severlerinde vicdan muhakemesi yapmasına neden oluyor. Karakterin geçmişte yaptığı acımasız davranışlar önüne çıkarken Kratos ile açtığınız temiz sayfayı kabul etmekte zorlanabiliyorsunuz. Kratos’un yanında ise Atreus adlı küçük bir çocuk bulunuyor. Bu çocuk annesi tarafından oldukça iyi eğitilmiş kendi kendini yaşatmayı başarabilen bir çocuk. Hikaye boyunca Kratos’a eşlik ederek emirlerini yerine getiriyor. Bu sırada oyunun senaryosunda ise oldukça güzel bir karakter değişimi izlenebiliyor. Kratos’un Atreus ile birbirlerine verdikleri hayat görüşü farklılıkları oyunu oldukça farklı kılıyor.

God Of War oyun incelemesine devam edersek oyun bu zamana kadar oyun dünyasında sunulmuş en farklı savaş tecrübelerinden birini yaşatıyor. Savaşlar sırasında Atreus ile olan uyum ise oyuna bambaşka bir zevk katıyor. Kameranın savaşı yakalama biçimleri insana sürekli savaşma isteği veriyor fakat savaşırken ise insan oyunun hikayesini özlemekten alıkoyamıyor kendini. Oyun hikayesinin ilerleyişi çok ince ayrıntılar ve bunları birleştirdiği noktayla insanı kendine çok ciddi derecede bağlayabiliyor. Bu nedenle oyuna başladığınız andan itibaren evinizde yeterli yiyecek içecek stokunun olmasına dikkat edin.

God Of War Devam Edecek Mi?

God Of War Yönetmeni Cory Barlog oyuna gelen evrensel övgülerin onu onurlandırdığını ve yeni projelerini sunmaya devam edeceğini söyledi. Bu birçok oyun sever tarafından yeni God Of War oyunları gelecek olarak algılandı. God of War devam oyunu çıkması halinde beklentileri karşılamakta zorlanabilir. Bunun nedeni elbette oyunun ilk oyunda çıtayı oldukça yükseltmesi. Yakın zamanda Assasins Creed örnekleri gözümüzün önünde duruyor iken böyle bir devamda yaşanacak başarısızlık oyun severleri oldukça korkutuyor. Yinede eklemek gerekiyor ki Assasins Creed yıllar sonra olsa bile Origins ile kitlesini geri yakalamayı başarabildi. Bu nedenle devam oyunları titiz ve kendini tekrarlamayacak bir hikayeden çıkarıldığı sürece başarılı olabilir.

ALTERNATİF/DİREK İNDİR
 

REKLAMLARI KAPATMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE GİRİŞİ YAPIN.


4
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.
3 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
3 Yorum yazarları
RanjDogMeshawWeenieheadBelloCrazy Eights Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ÖZGÜR
Üye
ÖZGÜR

torrentlerin devamını bekliyorum reyiz

RanjDogMeshawWeeniehead
Üye
RanjDogMeshawWeeniehead

🤬🤬🤬

Bello
Üye
Bello

pek beğenemedim

Crazy Eights
Üye
Crazy Eights

bu torrenti eklediğiniz iyi oldu