Ip Man

METHBOX.COM a ücretsiz üye olarak reklamları kapatıp indirme hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu ipden giriş yapılmadığından max indirme hızı 0.3 MB/s dir.
Etiketler:
Ip Man 2018 TORRENT İNDİR

1080p HD İndir

TÜRKÇE ALT YAZILI

 

 

IP Man 2008 Torrent İndir

IP Man 2008 Torrent İndir

 

 

film-konusu

 

Ip Man, dövüş sanatı Wing Chun ve Bruce Lee‘nin öğretmeni olan Ip Man’ın hayatına dayanan bir 2008 biyografik dövüş sanatları filmi. Film, Çin-Japon Savaşı sırasında Foshan şehrinde sözde gerçekleşmiş olan Ip’in hayatındaki olaylara odaklanıyor. Film, yönetmenliğini Wilson Yip ve Sammo Hung’un dövüş sanatları koreografisi ile Ip Man olarak yıldız Donnie Yen yaptı. Destekleyici kadrosunda Simon Yam, Lynn Hung, Lam Ka-tung, Xing Yu, Hiroyuki Ikeuchi ve Tenma Shibuya yer alıyor. Çin ve Hong Kong arasında ortak yapım.

Bir Ip Man biopic fikri, 1998 yılında Jeffrey Lau ve Corey Yuen’in Bruce Lee’nin dövüş sanatları öğretmeni üzerine bir film yapma fikrini tartışmasıyla ortaya çıktı. Ancak, önerilen filmi üreten stüdyo kapatıldı ve proje terk edildi. Yapımcı Raymond Wong, Ip’nin oğullarından tam rıza ile kendi Ip Man filmini geliştirmeye karar verdi ve film yapımcıları Ip’in hayatını araştırmak için Foshan’a yöneldi. Ip Chun, Ip Man’ın en büyük oğlu, dövüş sanatları ustası Leo Au-yeung ve diğer birkaç Wing Chun uygulayıcısı ile birlikte film için teknik danışman olarak görev yaptı. Ip Man’ın ilk fotoğrafı Mart 2008’de başladı ve Ağustos ayında sona erdi; filme 1930’ların sonlarında ve II. Dünya Savaşı sırasında Foshan’ı yeniden yaratmak için kullanılan Şanghay’da gerçekleşti.

Çekimler sırasında, Ip Man ve film yapımcısı Wong Kar-wai’nin yapımcıları arasında filmin çalışma başlığı üzerinde çatışmalar yaşandı. Kendi Ip Man biyografisini geliştiren Wong, filmlerinin, diğer filmin başlığına çok benzeyen Grandmaster Ip Man adlı kitabın adını vereceğini öğrendikten sonra üreticilerle çatıştı. Ip Man’in yapımcıları, Wong’un filminin gelişmekte olan cehennemine rağmen filmin başlığını değiştirmeyi kabul etti. Kar-wai’nin Grandmaster isimli filmi 10 Ocak 2013’te yayınlandı.

Ip Man, Ip Man film serisinin ilk filmi. 10 Aralık 2008’de Pekin’de prömiyeri yapıldı ve 19 Aralık 2008’de Hong Kong’da eleştirmenler ve izleyicilerden büyük beğeni toplayan teatral bir şekilde yayınlandı. Filmin yayınlanmasından önce, Raymond Wong bir netice olacağını açıkladı; Ip Man 2 isimli ikinci bir taksit Nisan 2010’da piyasaya sürüldü ve Ip Man 3 adlı üçüncü bir taksit 2015 yılında piyasaya sürüldü. Ip Man, Kuzey Amerika’da ve Avrupa’nın çoğunda yayınlanmamakla birlikte, dünya çapında 21 milyon ABD dolarının üzerine çıktı. Film, başarısının ardından 12 Hong Kong Film Ödülü’ne aday gösterildi, En İyi Film ve En İyi Aksiyon Koreografisi ödüllerini kazandı.

 

 

FILM TRAILER

Ip Man Fragman

 

 

 

  • Dosya Boyutu: 0.7 GB
  • Süre: 1 Saat 46 DAKİKA
  • Dil: TÜRKÇE ALT YAZILI
  • Konu: Aksiyon – Biyografi – Drama
  • Kalite: 720p BLURAY
  • Yapım: 2008
  • IMDb: 8.0

 

gorseller

 

 
full tek link indirme bağlantısı
 

Ip Man 1080p TORRENT İNDİR
 

TR ALT YAZI DOSYASIREKLAMLARI KAPATMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE GİRİŞİ YAPIN.