Malcolm X

METHBOX.COM a ücretsiz üye olarak reklamları kapatıp indirme hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu ipden giriş yapılmadığından max indirme hızı 0.3 MB/s dir.
Etiketler:
Malcolm X TORRENT İNDİR

1080p HD İndir

TÜRKÇE ALT YAZILI

 

 

 

Malcolm X, Afro-Amerikan aktivisti Malcolm X hakkında 1992 tarihli bir Amerikan epik biyografik dram filmi. Yönetmen ve Spike Lee’nin birlikte yazdığı filmin başrol oyuncusu Denzel Washington’un yanı sıra Angela Bassett, Albert Hall, Al Freeman Jr ve Delroy Lindo. Lee’nin destekleyici bir rolü vardır, Black Panther Partisi’nin kurucu ortağı Bobby Seale, Rev. Al Sharpton ve gelecekteki Güney Afrika başkanı Nelson Mandela, kameo görünümlerini canlandırıyor. Bu, Washington ve Lee arasındaki dört film işbirliğinin ikincisidir.

Film, Malcolm X’in hayatındaki önemli olayları canlandırıyor: suç kariyeri, hapsedilmesi, İslam’a dönüşümü, İslamiyetin bir üyesi olarak bakanlığı ve daha sonra örgütü ile birlikte düşmesi, Betty X ile olan evliliği Mekke ve beyazlarla ilgili görüşlerinin yeniden gözden geçirilmesi ve 21 Şubat 1965’te suikastı. Babasının ölümü, annesinin akıl hastalığı ve ırkçılıkla ilgili deneyimleri gibi çocukluk olaylarının tanımlanması, geri dönüşlerde dramatize edildi.

Malcolm X’in senaryosu Lee ve Arnold Perl’le ortaklaşa yazılıyor, büyük ölçüde Alex Haley’in 1965 tarihli Malcolm X’in Otobiyografisine dayanıyor. Haley, Malcolm X ile 1963’te başlayan kitapta işbirliği yaptı ve Malcolm X’in ölümünden sonra tamamladı.

Malcolm X, Warner Bros tarafından dağıtıldı ve 18 Kasım 1992’de yayınlandı. Denzel Washington, En İyi Erkek Oyuncu için New York Film Eleştirmenleri Çember Ödülü’nü kazandı ve En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. 2010 yılında, film, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Tescili’nde “Kültürel, tarihsel ya da estetik açıdan anlamlı” bir Kongre olarak korunmak üzere seçildi.

 

 

 

  • Dosya Boyutu: 3.1 GB
  • Süre: 3 Saat 22 DAKİKA
  • Dil: TÜRKÇE ALT YAZILI
  • Konu: Biyografi – Drama – Tarih
  • Kalite: 1080p
  • Yapım: 1992
  • IMDb: 7.9

 

 

 

 

Malcolm X 1080p TORRENT İNDİR
 

TR ALT YAZI DOSYASI

ALTERNATİF/DİREK İNDİR
 

REKLAMLARI KAPATMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE GİRİŞİ YAPIN.


3
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
1 Yorum yazarları
melikeay12 Son yorum yazarları
  Takip  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Electric Player
Üye
Electric Player

piyasanın en iyi film indirme sitesi burası 😅

Blimpie
Üye
Blimpie

🙂 🙂

melikeay12
Üye
melikeay12

Bunları görmek çok hoş :-).