Memento

METHBOX.COM a ücretsiz üye olarak reklamları kapatıp indirme hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu ipden giriş yapılmadığından max indirme hızı 0.3 MB/s dir.
Etiketler:
Memento TORRENT FİLM İNDİR

1080p HD İndir

TÜRKÇE ALT YAZILI

 

Memento 2000 Torrent

Memento 2000 Torrent

 

 

 

film-konusu

 

Memento, Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen, Suzanne ve Jennifer Todd tarafından hazırlanan 2000 Amerikan neo-noir psikolojik gerilim filmi. Filmin senaryosu, daha sonra konseptinden “Memento Mori” hikayesini yazan Jonathan Nolan tarafından yazılan bir sahneye dayanıyordu. Guy Pearce, Carrie-Anne Moss ve Joe Pantoliano yıldızları.

Geçmiş bir travma sonucu, anterograd amnezisi olan (yeni anılar oluşturamayan) ve yaklaşık olarak her beş dakikada bir kısa süreli hafıza kaybı olan bir adam olarak yıldız yıldızları. Kendisine saldıran ve karısını öldüren kişileri araştırıyor, hatırlayamadığı bilgileri izlemek için karmaşık bir Polaroid fotoğraf sistemi ve dövmeleri kullanıyor. Memento, film boyunca serpiştirilmiş iki farklı sahne dizisi olarak sunulur: kronolojik olarak gösterilen siyah-beyaz bir dizi ve ters sırada gösterilen bir dizi renk dizisi (izleyiciye kahramanın zihinsel durumunu simüle eder). İki dizi, filmin sonunda bir araya gelerek tam ve tutarlı bir anlatı oluşturur.

Memento, 5 Eylül 2000’de Venedik Uluslararası Film Festivali’nde gösterime girdi ve Ekim ayında başlayan Avrupa tiyatrolarında gösterime girdi. Doğrusal olmayan anlatı yapısını ve bellek, algı, keder ve kendini aldatma motiflerini öven ve 9 milyon dolarlık bir bütçeyle 39,7 milyon dolar kazanan eleştirmenler tarafından beğenildi. En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Film Düzenleme dallarında Akademi Ödülü’ne aday gösterildi. Film daha sonra çeşitli eleştirmenler ve medya kuruluşları tarafından 2000’li yılların en iyi filmlerinden biri olarak seçildi. 2016 yılında, dünyanın dört bir yanından 117 film eleştirmeni tarafından 21. yüzyılın en iyisi sayılan 100 film arasında 25. oldu. Memento, ABD Kongre Kütüphanesi tarafından “kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli” olarak kabul edildi ve bunu 2000’lerin ilk anlatım filmi olan 2017 yılında Ulusal Film Kayıt Defteri’nde korunması için seçildi.

 

 

FILM TRAILER

Memento Fragman

 

 

 

  • Dosya Boyutu: 1.6 GB
  • Süre: 1 Saat 53 DAKİKA
  • Dil: TÜRKÇE ALT YAZILI
  • Konu: Gizem – Gerilim
  • Kalite: 1080p
  • Yapım: 2000
  • IMDb: 8.5

 

gorseller

 

 

İNDİRME LİNKLERİ

 

Memento 1080p TORRENT İNDİR
 

TR ALT YAZI DOSYASI

REKLAMLARI KAPATMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE GİRİŞİ YAPIN.