The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

METHBOX.COM a ücretsiz üye olarak reklamları kapatıp indirme hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu ipden giriş yapılmadığından max indirme hızı 0.3 MB/s dir.
Etiketler:
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

TORRENT FİLM İNDİR

1080p HD İndir

TÜRKÇE ALT YAZILI

 

 

 

 

 

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği ( The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring ), Peter Jackson tarafından yönetilen ve 2001 yılında J. R. R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi adlı filminin yönettiği 2001 epik bir fantezi macera filmi. Yüzüklerin Efendisi serisinin ilk bölümüdür ve bunu Yüzüklerin Efendisi’nin ikinci ve üçüncü ciltlerini temel alan İki Kule (2002) ve Kralın Dönüşü (2003) izlemiştir.

Orta Dünya’da geçen hikaye, Bir Yüzüğü arayan Karanlık Lord Sauron’u (Sala Baker) anlatıyor. Yüzük genç hobbit Frodo Baggins’e (Elijah Wood) yolunu buldu. Orta Dünya’nın kaderi, Frodo olarak dengede duruyor ve Yüzük Dostluğunu oluşturan sekiz arkadaş, Yüzük’ün yok edilebileceği tek yer olan Mordor ülkesinde Doom Dağı’na yolculuklarına başlıyor.

10 Aralık 2001’de gösterime giren film, film yapımında bir dönüm noktası ve fantastik film tarzında bir başarı olduğunu düşünen eleştirmenler ve hayranlar tarafından büyük beğeni topladı. 2017 yılı itibariyle şimdiye dek yapılmış en büyük fantastik filmlerin eleştirel listelerinde yer almaya devam etti. Film dünya çapında 871 milyon doların üzerinde bir kazanç elde etti ve ABD’de ve dünyada (Harry Potter ve Felsefecinin arkasında 2001 yılında ikinci en yüksek hasılat filmi oldu) Taş).

En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Skor ve En İyi Görsel Efekt dallarında dördüncü kazanan, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve McKellen için En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu olmak üzere 74. Akademi Ödülleri töreninde on üç Oscar’a aday gösterildi. Ayrıca En İyi Film ve En İyi Yönetmen BAFTA ödülleri de dahil olmak üzere dört İngiliz Akademi Film Ödülü kazandı. Special Extended Edition, 12 Kasım 2002’de DVD’de ve 28 Haziran 2011’de Blu-ray’de yayımlandı. 2007’de, The Ring of The Bursu, Amerikan Film Enstitüsü’nün en büyük 100 Amerikan filmi listesinde 50. sırada oy aldı. AFI ayrıca, ilk 10 özel filmi boyunca tüm zamanların en büyük ikinci fantastik filmi oldu. Film, tüm zamanların en iyi 500 filmi olan Empire’ın 2008 listesinde 24.

 

 

 

 

 

  • Dosya Boyutu: 1.4 GB
  • Süre: 3 Saat 48 DAKİKA
  • Dil: TÜRKÇE ALT YAZILI
  • Konu: Macera – Drama – Fantastik
  • Kalite: 1080p – EXTENDED
  • Yapım: 2001
  • IMDb: 8.8

 

 

 

 

The Lord of the Rings The Fellowship of the Ring 1080p TORRENT İNDİR
 

TR ALT YAZI DOSYASI

ALTERNATİF/DİREK İNDİR
 

REKLAMLARI KAPATMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE GİRİŞİ YAPIN.


Kimler Neler Demiş?

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.
  Takip  
Bildir