The Matrix

METHBOX.COM a ücretsiz üye olarak reklamları kapatıp indirme hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu ipden giriş yapılmadığından max indirme hızı 0.3 MB/s dir.
Etiketler:
The Matrix 1999 TORRENT İNDİR

1080p HD İndir

TÜRKÇE ALT YAZILI

 

 

The Matrix 1080P BLURAY

The Matrix 1080P BLURAY

 

film-konusu

 

The Matrix, Wachowskis tarafından yazılan ve yönetilen ve Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving ve Joe Pantoliano’nun oynadığı 1999 tarihli bir bilim kurgu aksiyon filmi. Bu, çoğu insan tarafından algılanan gerçekliğin aslında insan vücudunu bastırmak için duyarlı makineler tarafından yaratılan “Matrix” olarak adlandırılan simüle edilmiş bir gerçeklik olduğu, vücutlarının ısısı ve elektriksel aktivitesi bir enerji kaynağı olarak kullanıldığı bir distopya geleceğini betimler. Siber suçlu ve bilgisayar programcısı Neo bu gerçeği öğrenir ve “hayal dünyasından” kurtulan diğer insanları içeren makineler karşısında bir isyan içine çekilir.

Matrix, “kurşun zamanı” olarak bilinen bir görsel etkinin popülerleştirilmesiyle bilinir; burada belirli karakterlerin algılanması, bir çekimdeki hareketin yavaş çekimde ilerlemesine izin verilerek temsil edilir; kameranın bakış açısı ise sahnenin içinden geçerken görünür. normal hız. Film, cyberpunk alt türünün bir örneğidir. Felsefi ve dinî fikirlere sayısız referanslar içerir ve Platon’un Mağara Adamı alegorisi, Jean Baudrillard’ın Simulacra ve Simülasyonu, Lewis Carroll’un Alice Harikalar Maceraları ve Kabuktaki Masamune Shirow’un Hayaleti gibi eserlere saygı gösterir. Wachowskis’in aksiyon sahnelerine yaklaşımı, Japon animasyon ve dövüş sanatları filmlerine olan hayranlıklarını dile getirdi ve filmin Hong Kong aksiyon sinemasının dövüş koreograflarını ve tel fu tekniklerini kullanması daha sonraki Hollywood aksiyon filmi yapımlarını etkiledi.

 

 

 

  • Dosya Boyutu: 1.9 GB
  • Süre: 2 Saat 16 DAKİKA
  • Dil: TÜRKÇE ALT YAZILI
  • Konu: Aksiyon – Bilim Kurgu
  • Kalite: 1080p BLURAY
  • Yapım: 1999
  • IMDb: 8.7

 

gorseller

 

 

İNDİRME LİNKLERİ

 

The Matrix 1080p TORRENT İNDİR
 

TR ALT YAZI DOSYASI

REKLAMLARI KAPATMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE GİRİŞİ YAPIN.