THQ Nordic, video oyunları canavarı

METHBOX.COM a ücretsiz üye olarak reklamları kapatıp indirme hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu ipden giriş yapılmadığından max indirme hızı 0.3 MB/s dir.
Etiketler:
THQ Nordic, downtrodden video oyun stüdyosundan gelen ölü ve çürüyen yemeklerden başarılı bir iş kurdu. 2011 yılında yayınlamaya başladığımızdan bu yana, uzmanlık alanı orta düzey ve AAA oyunları için fikri mülkiyet haklarını elde etmek ve bunlara yeni bir hayat vermek. THQ Nordic, Darksiders, Jagged Alliance, Red Faction, Desperados ve MX vs ATV gibi yeniden isimlendirilen franchise’leri sadece birkaçı olarak isimlendirdi.
Stüdyonun son satın alma altı yıl boyunca cansız oldu, ama büyük bir tanesi. THQ Nordic bu ay, 2012 yılında alevler içinde dolanan ve Rhode Island’ın geliştiricisi 38 Studios’un geniş fantazi franchise’ı olan Amalur Krallığı’nın haklarını elde ettiğini duyurdu.

Amalur, THQ Nordic’in ölümsüz canavarı üzerine dikilmiş en yeni uzvudur, ancak şirketin benzersiz ve şimdiye kadar kazançlı bir şekilde yayıncılık anlayışının açık bir temsili.

THQ Nordic’in necromancy
THQ Nordic’in ismi bile Frankensteinian. Bunun yarısı şirketin orijinal monikeri İskandinav Oyunları’ndan geliyor, ancak diğer yarısı da İskandinav’ın 2013 yılında emdiği popüler ama mahk dom bir yayıncı olan THQ’ya atladı.

Lars Eric Olof Wingefors, fiziksel video oyun mağazalarını kurmaya ve şirket içindeki başlıkları geliştirmeye birkaç yıl aradan sonra 2011 yılında Nordic Games’i kurdu. İlk yılında bir şirket olarak, Avusturyalı yayıncı JoWooD Entertainment’ı ve SpellForce serileri de dahil olmak üzere tüm unvanlarını emen bir şirket olarak satın alma için bir tadı vardı. Nordic Games, Avrupa yayıncılığına odaklandı ve birkaç yıl boyunca ayakta kaldı.

Kuzey Amerika’daki en popüler video oyunu yayıncılarından biri olan THQ, 2013 yılında iflas başvurusunda bulundu. Nordic, satın alma modelini genişletmeye hazırdı. THQ, 1990’ların başından beri etrafta olmuştu ve Saints Row, Darksiders, Red Faction, De Blob, Warhammer, resmi WWE ve UFC oyunlarının arkasındaki güç yayıncısı ve diğer lisanslı mülklerin bir litosuydu.

THQ, 2012 yılına kadar, para ve stüdyoları kanayan, kamuya açık bir şekilde düşüyordu ve Aralık ayında iflas başvurusunda bulundu. Bu, THQ’nun varlıklarını tasfiye etmesini ve satmasını sağladı – yani, kalan tüm video oyunu serilerinde. Spekülasyonlar, Ubisoft, Sega, Take-Two, Crytek ve vagonlarını dolaşan diğer önemli isimlerle hangi yayıncıların parçaları alacağına dair spekülasyon yaptı.

THQ açık artırmasının iki turu vardı. İkincisinin sonunda, bir stüdyo diğerlerinden daha fazla THQ özelliği ile ortaya çıktı: Kuzey Amerika oyuncularının hiç duymadığı Viyana merkezli bir yayıncı olan Nordic Games. Yöneticiler, “Nordic kimdir?” Gibi sorulara cevap veren bir mini basın turuna çıktılar.

Nordic, Darksiders, Red Faction, MX vs ATV ve bir avuç diğer mülk elde etmek için 4,9 milyon dolar harcadı. Bu arada Sega, Heroes ve stüdyolarını almak için 26,6 milyon dolar harcadı; Take-Two Evolve için 10,9 milyon dolar ödedi; ve Koch Media (Deep Silver), Saints Row ve Metro için 28.2 milyon dolar harcadı. Bu, İskandinav için ciddi bir yatırımdı, ancak harcanan dolarlar açısından, bütçesi diğer yerleşik yayıncılarla karşılaştırıldı.

2013 yılında Wingefors, “Saints Row 22 milyon dolara gitti ve Koch bu geliştirme stüdyosunu günlük olarak yaktı.” Dedi. “Finansal kaynaklara sahip olmama rağmen, bu tür kaynaklara sahip değilim.”

Nordic Games bu tür bir paraya sahip olmayabilir, ancak THQ Nordic kesinlikle öyle.

 

Şirket, Atari ve DTP Entertainment da dahil olmak üzere bir dizi stüdyodan ölü bayiler almaya devam etti. THQ’nun bayiliklerine olan bağlılığını kanıtlamak ve oyuncu nostaljisine girmek umuduyla, Ağustos 2016’da adını THQ Nordic olarak değiştirdi.

Bu yılın şubat ayında THQ Nordic, Dead Island geliştiricisi Deep Silver’ın ana şirketi Koch Media’yı 121 milyon € (140 milyon $) karşılığında satın aldı. Bu satın alma, daha önce Koch’un daha önce Crytek’ten satın aldığı eski THQ araçları Saints Row, Metro ve Homefront’un haklarını içeriyordu.

Bugün, Nordic Games, daha önce sahip olduğu 200’e yakın mülkün yöneticisi ve Koch Media da dahil olmak üzere 10 tane yan kuruluşa sahip. Aynı zamanda TimeSplitters ve Second Sight’ın haklarını da bu sene aldı, ancak en yeni satın alması, defunct developer 38 Studios’un Amalur IP’sinin Krallıkları, henüz en yüksek profilli dirilişi olabilirdi.

Bir krallığın ölümü
Pro beyzbol ustası Curt Schilling, 2006 yılında 38 Stüdyo kurdu ve Spawn yaratıcısı Todd McFarlane ve efsanevi fantezi yazar RA Salvatore gibi bir çok yüksek profilli reklamı da beraberinde getirdi. Onlarca yıldır çevrimiçi yaşayacak geniş bir fantezi MMO’su geliştirmeyi hayal ediyordu ve lineer rol yapma oyunu olan Amur: Kingdoms of Reckoning bu hedefe doğru ilk adımdı.

 

Schilling, stüdyosu için eşi görülmemiş bir yerde fon buldu: Rhode Island eyaleti. 2010 yılında, Rhode Island Ekonomik Kalkınma Şirketi, hakemlerin oyun geliştirme endüstrisinin oynaklığı hakkında uyarıda bulunduğu gibi, 38 Studio’yu teminatsız bir krediye 75 milyon dolar ödünç vermeyi kabul etti. Schilling arSchilling, geliştiricilerin Reckoning’i bitirip MMO’da ön prodüksiyona başlamasından sonra, şirketin önümüzdeki iki yıl içinde 450 iş çıkaracağını ileri sürdü.

 

MMO, Project Copernicus’u kodladı, ancak gün ışığını hiç görmedi. Reckoning’i başlattıktan sadece dört ay sonra, ilk ve tek unvanı 38 Studios iflas başvurusunda bulundu. Oyun oldukça iyi satıldı ve genel olarak olumlu eleştiriler aldı, ancak stüdyonun ek yükü – aynı zamanda büyük bir MMO inşa etmeye çalışırken yeni bir RPG serisini destekledi – satışlar tek başına desteklenmek için çok yüksekti. MMO’lar genellikle inşa etmek ve sürdürmek için yüz milyonlarca dolara mal olurlar; World of Warcraft, Blizzard’a ilk dört senesinde 200 milyon $ ‘lık bir maliyete imza attı. 38 Studios bu 75 milyon dolarlık krediyi çabuk doldurdu ve imkansız satış rakamları için parmaklarını geçti. 38 Haziran 2012’de iflas başvurusunda bulunan Rhode Island vergi mükellefleri, 112.6 milyon dolarlık bir çıngırak (sizin ilginizi çekiyor) ve Kopernik de dahil olmak üzere, Amalur imtiyazı için yaslandı. Altı yıl sonra, Eylül 2018’de, Amalur kalp monitörü bip sesi çıkarmaya başladı.

 

Yeni bir canavar THQ Nordic, Reckoning veya Project Copernicus için herhangi bir somut plan paylaşmıyor ve yapacak çok sayıda müzakere var. Elektronik Sanatlar hala Reckoning’in yayın haklarına sahiptir, yeni başlayanlar için ve MMO’nun geliştirilmesine dalmak, THQ’nun yıllar önce kanıtladığı gibi riskli bir harekettir. “Yanan soruların ne olduğunu biliyoruz (remaster, remake, şu anki gen sistemlerine bağlantı, vb.), Ancak özellikle başlarımızı bir araya getirme eğilimindeyken ve sonra ödevimizi yaptıkça cevap vermemeye karar verdik. franchise ile kendinden emin ve tanıdık geldiğimizde bir şeyden söz edelim, “diye bir sözcü, Amalgam satın alması haberinin patlak vermesinden sonra Eurogamer’e konuştu.

 

THQ Nordic, sadece ikincil IP’leri satın almakla kalmayıp aynı zamanda yeni bir şeye dönüştürmeyi de, ister seride yeni bir giriş olsun, ister güncel-gen sistemleri için yeni bir giriş olsun. Muhasebe, uzun zamandır devam eden bir fantezinin başlangıcı olabilirdi, finansal olarak yanlış yönetilmediyse ve THQ Nordic şimdi bu senaryoyu oynama fırsatı buldu – sadece altı yıl ve birkaç milyon dolar sonra.
⚠️ REKLAMLARI KAPATMAK İÇİN LÜTFEN ÜYE GİRİŞİ YAPIN. ⚠️


16 Yorum
Yeniler
Eskiler En çok oylanan
Inline Feedbacks
View all comments
Baby Brown
Baby Brown
28/08/2020 04:55

Kesinlikle THQ Nordic, video oyunları canavarı indirin

Half Pint
Half Pint
27/08/2020 12:20

Heisenberg sağol ++

Half Pint
Half Pint
20/07/2020 02:53

berbat

BloodEater
BloodEater
03/07/2020 14:47

bence en boş torrent 🤬

Monkey
Monkey
03/07/2020 09:27

🤣

RZR
RZR
01/07/2020 22:34

Admin paylaşımın gerçekten sürükleyici umarım böyle devam eder 🙂

Breadmaker
Breadmaker
03/06/2020 06:33

kardeşim paylaşım vallaha billaha en iyisi takipteyim 🙂

Chuckles
Chuckles
14/05/2020 09:27

indirmeye değer gibi gözüküyor 🤣

Muffin
Muffin
15/04/2020 11:19

Harika saatler geçirten bir Blog 😁

Beetle King
Beetle King
10/03/2020 11:47

👎🏽👎🏽👎🏽

Mad Rascal
Mad Rascal
15/02/2020 01:40

Blog yapımında emeği geçen herkese teşekkürler. 😀

Disco Thunder
Disco Thunder
14/02/2020 16:21

⚡️⚡️⚡️⚡️

Fox
Fox
30/01/2020 16:55

😀 😀

Braveheart
Braveheart
28/01/2020 17:58

😉 😉 😉

Buck
Buck
23/01/2020 18:23

Seed pls.

CANER
CANER
22/01/2020 18:10

eyvallah biraderim

16
0
Aklınıza takılan bir şey mi var? Hemen yorum yapın...x